مقاله بررسی علم رباتیک

مقاله بررسی علم رباتیک مقاله بررسی علم رباتیک

دسته : رباتیک

فرمت فایل : word

حجم فایل : 911 KB

تعداد صفحات : 31

بازدیدها : 815

برچسبها : مقاله علم رباتیک ویژگیهای ربات کنترل رایانه ای ربات

مبلغ : 5000 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله بررسی علم رباتیك، انواع رباتها و آشنایی با دانش و فناوری وابسته به ابزارهای مكانیكی كنترل شونده به وسیله رایانه

فهرست مطالب

پیشگفتار

چکیده (فارسی)

مقدمه

ویژگی های یک روبات

اندام شناسی روبات های انسان نما

حرکت در ربات

تعریف ربات

ریشه واژه ربات

قوانین ربوتیک

دسته بندی ربات ها

ساختار عمومی یک ربات

برنامه نویسی در ربات

تقسیم بندی تاریخی ربات ها

سنسورها در ربات

تاریخچه ربات

درباره ربوکاپ

خلاصه مطالب

واژه نامه

منابع

چکیده (انگلیسی)

==================

بررسی رباتیک و کنترل رباتها

چکیده:

رباتیک دانش وابسته به ابزارهای مکانیکی کنتزل شونده به وسیله رایانه می باشد. در اینجا ما شما را با انواع ربات ها از قبیل ساده و پیچیده و ربات هایی که دارای حس گر هستند آشنا می کنیم و خواهیم گفت که ربات ها توسط ریزپردازشگرها و ریزکنترل گرها کنترل می شوند. همچنین ویژگی های یک روبات را مطالعه می کنیم.

حرکت در ربات ها مسئله قابل توجهی است و ربات ها را می توان مکرراً برنامه ریزی کرد و چند کاره می باشند و کارآمد و مناسب برای محیط اند. در آخر شما را با تاریخچه Robocup آشنا خواهیم نمود.

هدف این مقاله بررسی علم رباتیک و آشنایی با دانش و فناوری وابسته به ابزارهای مکانیکی کنترل شونده به وسیله رایانه می باشد چون بعضی ها بدین باورند که ربات ها حتماً ماشین های سیار انسان نما هستند که تقریباً قابلیت انجام هر کاری را دارند.

انتظار می رود مطالب این مقاله برای خواننده ای که آشنایی مقدماتی با ربوتیک و یا اصلاً آشنایی ندارد به سادگی قابل فهم باشد.

به منظور آشنایی خوانده به ربوکاپ نیز مطالبی در این مورد در پایان بیان نموده ایم.

ویژگیهای یک روبات

یک روبات دارای سه مشخصه زیر است.

1) دارای حرکت و پویایی است.

2) قابلیت برنامه ریزی جهت انجام کارهای مختلف را دارد.

3) بعد از اینکه برنامه ریزی شد قابلیت انجام وظایفش را به صورت خودکار دارد.

ممکن است روزی فرا برسد که روباتها جای انسانها را در انجام کارها بگیرند. حتی بعضی از آنها ممکن است به صورت محافظ شخصی از جان انسانها در مقابل خطرات احتمالی حفاظت کنند.

اندام شناسی روبات های انسان نما

در سال 1950 دانشمندان تصمیم گرفتند شکلی از رباتهای دو پا را درست کنند که از لحاظ فیزیکی شبیه انسان باشند. این گونه روباتها متشکل از دو بازو و دو پا هستند. که دستها و پاها به صورت متقارن و شبیه بدن انسان در سمت راست و چپ ربات قرار گرفته اند. ...

سنسورها در ربات

در اتوماسیون سخت (Hard Automation) که در آن یک ماشین وظیفه مشخص را همان گونه که در صنع مورد نیاز است انجام می دهد، نیازی به هوشمند بودن سیستم نیست. اما برای رسیدن به اتوماسیون هوشمند (Inteligent Automation) به دو جزء کلیدی نیازمندیم:

هوش مصنوعی و سیستم سنسوری

به کمک این دو می توان به ربات های صنعتی با کاربردهایی در نقاشی، جوشکاری، حمل و نقل و مونتاژ رسید که قدرت انجام کارهای پیچیده، تشخیص و تفکیک را دارا هستند.

سنسورها اغلب برای درک اطلاعات تماسی، تنشی، مجاورتی، بینایی و صوتی به کار می روند. عملکرد سنسورهای بدین گونه است که با توجه به تغییرات که نسبت به آن حساس هستند، سطوح ولتاژی ناچیزی را در پاسخ ایجاد می کنند، که با پردازش این سیگنال های الکتریکی می توان اطلاعات دریافتی را تفسیر کرده و برای تصمیم گیری های بعدی از آن ها استفاده نمود.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید