پرسشنامه خویشتن شناسی دیوید وتن و کیم کامرون پرسشنامه خویشتن شناسی دیوید وتن و کیم کامرون

دسته : پرسشنامه

فرمت فایل : word

حجم فایل : 48 KB

تعداد صفحات : 6

بازدیدها : 214

برچسبها : پرسشنامه خویشتن شناسی

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

پرسشنامه خویشتن شناسی دیوید وتن و کیم کامرون

دانلود پرسشنامه خویشتن شناسی - مقیاس شناخت خود دیوید وتن و کیم کامرون 1991

این پرسشنامه با عنوان خویشتن شناسی که با هدف شناختن خود توسط دیوید وتن و کیم کامرون در سال 1991 تهیه گردیده است دارای 11 سوال و در فرمت قابل ویرایش ورد می باشد. حاوی تشریح کامل پرسشنامه و مقیاس پرسشنامه، مدل خویشتن شناسی، تحلیل بر اساس میزان نمره پرسشنامه، پایایی و روایی پرسشنامه و منابع می باشد.

پرسشنامه خویشتن شناسی دیوید وتن و کیم کامرون

مقدمه و تعریف

کارن هورنای (Karen Horney) خودشناسی و کوشش در بالفعل ساختن استعدادهای فطری را وظیفه اخلاقی و امتیازی معنوی انسان می داند و آنرا نتیجه تحول اخلاقی می خواند و تحول آدمی را ناشی از خود او نه از اجتماع میداند.

مفهوم خویشتن از احساساتی ناشی میشود که از تماس با دیگران و ارزیابی های انعکاس یافته یا ادراک شده به وسیله کودک به دست آمده است. مثل اینکه چگونه دیگران وی را ارزش گذاری و ارزیابی می کنند. پرسشنامه خویشتن شناسی توسط دیوید وتن و کیم کامرون ساخته شده است که از 11 گویه و 2 خرده مقیاس خودگشودگی و استقبال از بازخور دیگران (5 سوال) و آگاهی از ارزشها، سبک شناسی، جهت یابی تغییر و روابط متقابل شخصی (6 سوال) تشکیل شده است که به منظور شناختن خود بکار می رود.

تعریف مفهومی :

خویشتن شناسی یا خود مجموعه ای از افکار و عواطف است که سبب آگاهی فرد از موجودیت خود می گردد. به نظر روگرز خویشتن شناسی جزء محوری در شخصیت انسان و تعادل شخصی است. وی خویشتن را به عنوان یک محصول اجتماعی که خارج از روابط بین شخصی رشد می کند وبرای ثبات می کوشد تشریح می کند .او عقیده داشت تمایلی به سوی واقعیت دادن به خود و پیشرفت وجود دارد به طوری که از روی محیط جذاب ، مجاور و برانگیزنده است.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید